Anna Grabowska
Zobacz
Wszystko zaczęło się w 2005 roku, kiedy dowiedziałam się, że z powodu złej diety w dzieciństwie nabawiłam się insulinooporności i będę miała problem z zajściem w ciążę. Marzyłam o byciu Mamą od małego:)). Zawsze byłam bardzo szczupła, dlatego nie przywiązywałam zbyt dużej wagi do tego co jem. Lekarz poinformował mnie, że aby zajść w ciążę poza lekami muszę zmienić swoje żywienie w 100 %. Była to rewolucja w moim życiu :). Zaczęłam dużo czytać, szukać przepisów, a przede wszystkim uczyłam się zdrowo gotować. Niestety to były jeszcze czasy, kiedy trudno było znaleźć specjalistę on-line, który mógłby mi pomóc. W 2007 roku udało mi się zajść w upragnioną ciążę:). W ciąży musiałam trzymać restrykcyjną dietę, było to ważne aby syn urodził się zdrowy.
W 2008 na świat przyszedł mój długo oczekiwany syn Oskar :). Udało mi się karmić go piersią. Znowu musiałam zdrowo jeść :). Zdrowie dziecka było dla mnie najważniejsze. Zależało mi, aby syn od samego początku jadł zdrowo, a dzięki temu prawidłowo się rozwijał. Od początku szukałam jak i kiedy będę musiała rozszerzać dietę, jak zdrowo gotować. Chciałam, aby był najzdrowszym dzieckiem pod słońcem. Brakowało mi źródeł informacji o żywieniu niemowląt i dzieci powyżej roku. Wtedy postanowiłam stworzyć portal o żywieniu dzieci z przepisami, później także poradami Ekspertów, aby pomóc innym Mamom, którym zależy na zdrowym odżywianiu.
Pierwsza wersja strony została stworzona przeze mnie i moich braci (Mam ich trzech :)). Nie była zbyt piękna (teraz to wiem z perspektywy czasu :)), ale działała i dawała mi możliwość pomocy innym, z podobnymi problemami. Znalazłam cudownych Ekspertów Pasjonatów , którzy mieli pasję, aby pomagać innym, chcieli zmienić świadomość Polskiego społeczeństwa o zdrowym żywieniu. Od początku portalu współpracuję z Panią mgr Alicją Hojdą- Dumanią, której z czystym sumieniem zlecam najtrudniejsze zlecenia. Później Diety zaczęła opracowywać Pani mgr Magdalena Uchman. Także cudowna Pani Dietetyk, która podobnie jak ja uważa, że zdrowe żywienie nie musi być nudne (doszłam do tego po wielu, wielu latach :)). A w 2015 poznałam cudowną, pełną serca dla wszystkich was Panią Dietetyk mgr Annę Grabowską. Ci co już u nas zamawiali wiedzą, że Pani Dietetyk zawsze Wam pomaga, (nawet jeśli wykracza to jej zakres usługi). Tak już ma, że chce aby każdy z Was był zadowolony.Obecnie stronę, tworzą Cudowni Dietetycy (Opisy Doświadczenia, zainteresowań poniżej :)) , którzy uwielbiają pomagać innym, chcą nauczać nas jak jeść zdrowo, jak tworzyć zdrowo jadłospisy, jeść pełnowartościowo. Cieszę się, że na Swojej drodze spotkałam takie osoby.
Dla Was Stworzyliśmy sklep, gdzie możecie pobrać E-booki z pełnowartościowym Menu dla Waszych Dzieci Wejdź do Naszego Sklepu: Przepisy-dla-dzieci.pl.
Gorąco zapraszam do przeglądania ponad 1000 artykułów, porad, prawie 1000 przepisów. Cieszymy się, że nas Odwiedziłaś, Odwiedziłeś.
Poniżej cudowny Zespół Ekspertów.
Ukończyła studia na kierunku zdrowie publiczne, specjalność: dietetyka kliniczna i zasady żywienia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz na kierunku dietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Doświadczenie zawodowe zdobyła w trakcie zajęć klinicznych oraz praktyk studenckich w wielu placówkach medycznych, m.in. w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie, Instytucie Pomnik -Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Działdowskiej w Warszawie, Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.
Jak sama twierdzi, najlepiej zna się na leczeniu cukrzycy, celiakii oraz alergii gdyż sama się z nimi zmaga, a żadne zajęcia na studiach nie dadzą człowiekowi takiej wiedzy, jak doświadczenia osobiste. Obie swoje prace dyplomowe poświęciła tematowi edukacji osób z cukrzycą. Stale poszerza i uaktualnia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych i czytanie fachowej literatury. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Udziela porad na portalach internetowych.
Na co dzień kieruje się dwiema głównymi zasadami: "Jesteśmy tym, co jemy" oraz "Sport może zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi sportu".
"Ukończyła studia kierunku Dietetyka na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym zdobywając tytuł magistra.
Prowadziła warsztaty zdrowego gotowania dla dzieci szkół podstawowych. Brała udział w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, gdzie analizowała jadłospisy w żłobkach, wprowadzała zmiany żywieniowe oraz edukowała pracowników i rodziców, by od najmłodszych lat uczyć dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych. W swojej pracy licencjackiej skupiła się na chorobach cywilizacyjnych XXI wieku spowodowanych nieprawidłowym stylem życia, ich zapobieganiu i leczeniu żywieniowemu. Podczas studiów magisterskich prowadziła badania nad probiotykami i mikroflorą jelit.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała czynnie uczestnicząc w kołach naukowych Dietetyki, działając w poradni Nadciśnienia Tętniczego i chorób Metabolicznych, tworząc artykuły do poradnika dla osób otyłych, odbywając liczne praktyki na oddziałach i w poradniach szpitalnych, biorąc udział w szkoleniach z zakresu dietetyki i licznych konferencjach naukowych.
Wolny czas spędza w kuchni ciesząc się gotowaniem i fotografując dania, dzięki temu łączy dwie swoje największe pasje. Uczęszcza na warsztaty kulinarne, by rozwijać swoje umiejętności kulinarne. Jej specjalnością jest kuchnia bezglutenowa. W swojej praktyce zawsze stawia na profilaktykę i kieruje się hasłem „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”. "
Ukończyłam kierunek Dietetyka na Wydziale Nauki o Zdrowiu (Warszawski Uniwersytet Medyczny) uzyskując tytuł magistra. Podczas studiów odbyłam szereg praktyk z dietetyki klinicznej w warszawskich szpitalach (min. w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim, Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Klinice Kardiologii, Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym ul. Banacha, Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im ks. Anny Mazowieckiej, w wielu klinikach Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA) oraz poradniach (np. Poradnia Chorób Metabolicznych Instytutu Żywności i Żywienia) i domach opieki. Pozwoliło mi to na poznanie specyfiki pracy w zawodzie dietetyka i realnych problemów ludzi potrzebujących wsparcia w tej dziedzinie. Brałam czynny udział w zajęciach uczelnianego koła naukowego „Studenckie koło naukowe Dietetyków”, a także uczestniczyłam w wielu konferencjach naukowych. W pracy licencjackiej przedstawiałam innowacje w mieszankach mlecznych dla niemowląt, natomiast w ramach pracy magisterskiej miałam okazję zapoznać się ze specyfiką żywienia zbiorowego zamkniętego w areszcie śledczym, co również było ciekawym doświadczeniem pozwalającym na poznanie zarówno zasad jak i norm żywienia zbiorowego.
Dietetyka zawsze była moją pasją, wiem jak ważna jest wiedza w tej dziedzinie i jak istotna dla wielu ludzi jest prawidłowa dieta, a zwłaszcza dla młodych mam i ich pociech. Wybrałam ten kierunek kształcenia ze względu na chęć pomagania innym. Poza dietetyką jestem miłośniczką zwierząt. Lubię fotografię, dobrą książkę i szum morza.
Jestem dietetykiem, wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przez lata swojej edukacji oprócz cennej wiedzy zdobyłam również doświadczenie dzięki odbyciu praktyk m.in. w Instytucie „Pomnik” Centrum Zdrowia Dziecka, Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, prowadzeniu licznych zajęć o tematyce zdrowego żywienia w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz przedszkolach.
Szczególnie interesuje się żywieniem dzieci i młodzieży i z tą tematyką głównie wiążę swoją przyszłość zawodową. Bardzo cenię sobie pracę z dziećmi, ponieważ uważam, że od najmłodszych lat powinniśmy uczyć się zasad zdrowego żywienia i wprowadzać je w życie, by w przyszłości zapobiec wielu chorobom cywilizacyjnym.
Dietetyka to moja pasja, którą cały czas rozwijam poprzez udział w licznych konferencjach, szkoleniach oraz kursach. Ta dziedzina nauki jest jedną z najprężniej rozwijających się, dlatego zawsze staram się być na bieżąco z najnowszymi trendami i badaniami naukowymi z zakresu żywienia człowieka.
Uwielbiam zdrową kuchnię oraz kulinarne eksperymenty. W swojej praktyce pokazuję, że zdrowa kuchnia wcale musi być kosztowna i skomplikowana, a może być bardzo smaczna i łatwa.
Ukończyłam studia z dietetyki na Wydziale Przyrodniczym Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach uzyskując tytuł magistra. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas licznych praktyk między innymi w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki w Siedlcach jak i też w Zespole Szkół Oświatowych w Stoku Lackim.
Odbyta praktyka technologiczna oraz ukończenie specjalności cateringowej pozwoliło mi na zgłębienie wiedzy odnośnie składu, produkcji, przechowywania i przygotowywania żywności. Wiedzę odnośnie żywienia dzieci miałam okazję zgłębić podczas pisania swojej pracy magisterskiej dotyczącej spożycia i motywów wyboru żywności typu fast food przez dzieci i młodzież, co pozwoliło mi na poznanie zwyczajów żywieniowych tej grupy naszego społeczeństwa.
Fachową wiedzę stale poszerzam poprzez czytanie fachowej literatury i udział w konferencjach.
Jestem inżynierem kierunku Żywienie Człowieka i Ocena Żywności, który ukończyłam w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studentką psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie.
Od wielu lat interesuję się tematyką żywienia człowieka, a w szczególności jego stroną psychologiczną pogłębiając wiedzę z zakresu psychodietetyki. W trakcie studiów uczestniczyłam w wielu warsztatach i wykładach dotyczących zdrowego stylu życia, dietetyki klinicznej, oraz psychologii. Obecnie jestem w trakcie odbywania kursu dietetyki klinicznej. Moim celem zawodowym jest niesienie pomocy innym, edukacja żywieniowa, wsparcie merytoryczne oraz psychologiczne. W przeszłości cierpiałam na zaburzenia odżywiania. Wydarzenia z tamtego okresu pozwoliły mi doświadczyć sytuacji z którymi wciąż zmaga się wiele osób. Zdobyłam wtedy wiedzę, którą teraz chciałabym przekazać innym.
Prywatnie moją pasją są podróże. Odwiedzanie nowych miejsc i poznawanie ludzi jest dla mnie otwieraniem kolejnych okien na piękny świat. Przy okazji podróży uwielbiam poznawanie lokalnych kuchni i doświadczanie nowych smaków.
Ukończyłam studia inżynierskie na kierunku Żywienie Człowieka i Ocena Żywności w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Aktualnie kontynuuję naukę na tym kierunku.
Moje praktyki odbyłam pomagając w warsztatach żywieniowych dla dzieci organizowane przez Fundację Szczęśliwi bez cukru, gdzie obecnie jestem wolontariuszką. Swoją wiedzę zgłębiałam również podczas zagranicznych praktyk we Włoszech, gdzie m.in. poznałam produkcję oliwy z oliwek, serów dojrzewających, kawy, wina oraz lodów, a także zwiedzałam gaje cytrusowe, zapoznałam się z uprawą szafranu i byłam w zakładzie produkcyjnym tradycyjnych wędlin dojrzewających salami.
Rozwijam swoją wiedzę uczęszczając w różnorodnych konferencjach, a także ukończyłam 3 e - kursy psychodietetyczne, m.in. „Praca z dziećmi z perspektywy psychodietetycznej”.
Oprócz żywienia interesuję się właśnie psychodietetyką oraz samą psychologią, dlatego bardzo lubię łączyć obie te dziedziny i sprawdzać np. podłoże psychologiczne w zachowaniach żywieniowych dzieci oraz dorosłych.
Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku dietetyka. Doświadczenie jako dietetyk kliniczny zdobywałam podczas odbywanych praktyk w szpitalach klinicznych, a także jako samodzielny dietetyk we własnej poradni żywieniowej w Kluczborku.
Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w wielu szkoleniach oraz kursach związanych z dietetyką oraz psychodietetyką. Prowadzenie prelekcji żywieniowych dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów, a także pisanie artykułów, między innymi do polskiego wydania "Women's Health", pozwoliło mi na nabranie doświadczenia w przekazywaniu fachowej wiedzy w sposób ciekawy i zrozumiały dla swoich słuchaczy.
Zamiłowanie do zdrowego stylu życia oraz sportu przekłada się również w mojej w kuchni, gdzie stale rozwijam swoje umiejętności kucharskie. Dzięki temu, podczas komponowania jadłospisów dla swoich pacjentów mogę pokazać, że każdy jest w stanie przyrządzić dla siebie zdrowy i wartościowy posiłek.
Ukończyłam I stopień studiów w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia w Krakowie uzyskując tytuł dietetyka. Kontynuuje kształcenie na tej samej uczelni w kierunku dietetyki klinicznej. Interesuje się szczególnie zagadnieniami związanymi z żywieniem kobiet w ciąży oraz małych dzieci, a także dietetyką sportową ze względu na kiedyś czynną, teraz bardziej rekreacyjną aktywność fizyczną. Drugi stopień studiów pomaga mi poszerzyć wiedzę dotyczącą jednostek chorobowych, pomocy żywieniowej oraz profilaktyki zachorowań.
Alergia pokarmowa i neofobia żywieniowa mojej siostrzenicy pozwoliła mi od podszewki zgłębić te problemy żywieniowe oraz zapoznać się z różnymi sytuacjami związanymi z eliminacją niektórych produktów z diety dziecka. Unikanie alergenów w jadłospisie wymaga również konieczności edukacji żywieniowej nie tylko rodziców i ich pociechy lecz również osób w najbliższym otoczeniu takich jak reszta rodziny, pracownicy szkoły/ przedszkola, a także kolegów i koleżanek. Dzięki zrozumieniu przez najbliższych, dziecku łatwiej zaakceptować konieczność odpowiedniego odżywiania oraz rezygnacji z produktów przyczyniających się do wystąpienia objawów alergii, a dozwolonych dla innych dzieci.
Wiedzę systematycznie poszerzam biorąc udział w licznych kursach, natomiast doświadczenie zdobywam w poradni dietetycznej oraz licznych praktykach szpitalnych.
Dziękujemy Pani Dietetyk mgr inż. Edycie Kuzara, mgr inż. Sabinie Grygierek, mgr Małgorzacie Bieńkowskiej, Pani Dietetyk mgr inż. Angelice Drozd, Pani Dietetyk mgr Urszuli Bieniek, Pani Dietetyk inż. Marzenie Marut, Pani mgr inż. Aleksandrze Szewczyk, Pani Justynie Kruk oraz Pani Marcie Zofii Niedziałkowskiej, Pani mgr inż. Marcie Hyla, Pani mgr Aleksadrze Reyer, Pani mgr inż. Natalii Gregorowicz, Pani mgr Lenie Niewiada, Pani mgr inż. Paulinie Tortynie, Pani Marlenie Maciejewskiej, Pani Paulinie Jonkisz, Pani mgr Agnieszce Darii-Kula, Pani mgr inż. Beacie Smulskiej, Marzenie Orłowskiej, Paulinie Plata, Sandrze Kucharskiej, mgr Katarzynie Bałdysz, mgr inż. Paulinie Roziewskiej, mgr Karolinie Macała, Oldze Pankiewicz, Sylwii Durzyńśkiej, Monice Turek, Pani Alinie Olczak, Pani mgr Indze Gasek, Pani mgr inż. Magdalenie Tęsiorowskiej, Adriannie Jurczak, Żanecie Michalak, Annie Radzimowskiej, Agnieszce Tokarz, mgr Agnieszce Wianeckiej, mgr Magdalenie Marszałek, Laurze Plenzler, mgr inż. Agnieszce Antoniewicz, lic. Monice Zakrzewskiej, mgr inż. Weronice Karbowskiej, inż. Magdalenie Kot, mgr Karolinie Growiec za dotychczasową współpracę z naszym portalem.
Strona internetowa www.Przepisy-dla-dzieci.pl skierowana jest do Mam oraz Osób, które przygotowują posiłki dla niemowląt, dzieci, mają problemy z dietą swojego dziecka lub rodziny, chcą się zdrowo odżywiać.
Na stronie znajdziecie przepisy na pierwsze przeciery, zupki dla niemowląt a także wiele ciekawych przepisów na posiłki dla starszych dzieci. Staramy się, aby przepisy zamieszczane na stronie były zdrowe, urozmaicone oraz łatwe w przygotowaniu. Wiele przepisów na stronie zostało zamieszczonych przez Naszych Ekspertów.
Na stronie Przepisy-dla-dzieci.pl znajdziecie także Porady Ekspertów żywieniowych. Odpowiadamy na Wasze pytania, pomagamy wam zrozumieć zasady zdrowego żywienia.
Nasza strona to także ponad 1000 artykułów związanych ze zdrowym odżywianiem.
Dla osób, którym brakuje pomysłów na posiłki dla dzieci, zapraszamy do pobierania naszych E-booków. Pobierz E-book.
Witamy serdecznie,
osoby oraz firmy zainteresowane usługami, współpracą, reklamą, a także autorów artykułów zbliżonych tematycznych do serwisu - zapraszamy do korzystania z poniższych danych kontaktowych.
Także osoby, które znalazły błędy na stronie, zauważyły naruszanie zasad regulaminu, czy obraźliwe komentarze lub mają pomysł jak usprawnić działanie serwisu. Wszystkich Państwa zachęcamy do kontaktowania się z nami. :)
REIMAGINESOFT SPÓŁKA ZO.O.
Kulczyńskiego 4 m 20
02-777 Warszawa
NIP: 951-239-51-01
REGON: 3619 7622 4000 00
KRS: 0000565852
Numer rachunku bankowego:
07 1950 0001 2006 1606 3860 0002
Wszelkie pytania prosimy kierować drogą e-mailową na adres:
Email: [email protected],
[email protected]
Zapraszam!