banner

II Śniadania do szkoły

Autor: Paulina Roziewska

Witam, proszę o pomysły na II śniadania do szkoły. Syn nie chce już kanapek, więc nie wiem co mu dawać Dziękuję N.

Każdy wie, że pierwsze śniadanie jest najważniejsze w ciągu całego dnia. Powinno być zjedzone przed wyjściem z domu. Jednak pamiętajmy, że jedzenie w szkole jest równie ważne, jak śniadanie w domu. To od niego zależy, czy nasze dziecko będzie miało dużo energii by aktywnie uczestniczyć nie tylko na lekcji matematyki, lecz także na zajęciach wychowania fizycznego. Szkoła to doskonałe miejsce na naukę prawidłowych nawyków żywieniowych, dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, co dajemy dziecku na drugie śniadanie. Z pewnością należy unikać wysokokalorycznych, bogatych w tłuszcz przekąsek i napojów obfitujących w cukier. Zaleca się, aby dziecko spożywało codziennie owoce i warzywa, produkty nabiałowe, produkty pełnoziarniste, a przynajmniej raz w tygodniu posiłek złożony z ryb morskich, które zawierają kwasy omega-3. Co zrobić, by dziecko nie grymasiło i ze smakiem zjadło przygotowany przez nas posiłek?

• Możemy zastąpić stosowane zazwyczaj pieczywo - tortillą, bajglem, naleśnikiem, pitą. Czasami taka odmiana czyni cuda. Dziecko widzi coś nowego i pałaszuje ze smakiem. Na pewno sprawdzą się naleśniki z czekoladowym kremem z avokado lub kurczakiem i sałatą lodową.

• Własne wypieki – pełnoziarniste muffinki, ciasteczka owsiane, zbożowe batony muesli – są nie tylko pyszne, lecz także zdrowe.

• Placki – jaglane, owsiane, racuszki z jabłkiem, warzywne.

• Sałatki – makaron + warzywa, wystarczy wymieszać produkty, które są lubiane przez nasze dziecko i zapakować w modne pudełko.

• Suszone owoce, orzechy LUB świeże owoce i warzywa

• Pełnoziarniste wafle
• Produkty mleczne, takie jak: kefiry, jogurty

Wszystko zależy od tego, co nasze dziecko lubi jeść i jaki ma apetyt. Mam nadzieję, że te wskazówki znacznie ułatwią przygotowywanie zdrowego posiłku.

mgr inż. Paulina Roziewska
Dietetyk


Przeczytaj także: II Śniadanie

Zobacz także:

Kategorie

Pierwszy w Polsce kurs programowania dla dzieci, gdzie uczymy tworząc prawdziwe programy, a nie gry.
Sklep przepisy-dla-dzieci.pl
Pomysłowe prezenty dla dzieci. Sklep w Warszawie.