banner

Jogurcik Malucha słodka malina

Autor: Alicja Hojda

Proszę o analizę produktu Jogurcik Malucha słodka malina firmy Bobovita.

Nazwa produktu:
Jogurcik Malucha słodka malina po 6. miesiącu

Podstawowe informacje:
Kategoria: jogurt
Producent: Nutricia Polska
Opakowanie: 100 g

Zamknięte opakowanie może być przechowywane w temperaturze pokojowej. Jogurcik malucha powinien być spożyty od razu po otwarciu. Nie zostawiaj dziecka samego przy jedzeniu. Pamiętaj o umyciu ząbków dziecka, szczególnie przed snem. Dzięki specjalnemu procesowi produkcji (proces pasteryzacji) Jogurcik Malucha BoboVita może być bezpiecznie przechowywany poza lodówką. Dzięki temu zawsze ma idealną temperaturę do podania dziecku oraz jest wygodny na spacerach i w podróży.

Skład:
jogurt pasteryzowany (85,5%), cukier, malina (3,5%), skrobia modyfikowana, serwatka w proszku, białka mleka, pektyna – substancja zagęszczająca, koncentrat z czarnej marchwi i czarnej porzeczki, naturalny aromat malinowy z innymi naturalnymi aromatami.

Wartość odżywcza:

Kcal
84 kcal/100g produktu

Białko
3.3 g/100g produktu

Węglowodany
11.0 g/100g produktu

W tym cukry
8.6 g/100g produktu

Tłuszcz
3.0 g/100g produktu

w tym kwasy tłuszczowe nasycone
2.0 g/100g produktu

Błonnik
0.1 g/100g produktu

Sód
0,04 g/100g produktu

Wapń
100 mg/100g produktu

Witamina B2
0.12 mg/100g produktu

Wapń
180 mg/100g produktu

Witamina D
1,25 ug/100g produktu

Zalety:

• Bardzo ładne opakowanie
• Bardzo dobry smak i konsystencja, którą dzieci lubią
• Bez sztucznych barwników
• Bez konserwantów
• Wygodny na spacerach, nie trzeba przechowywać w lodówce, dzięki czemu ma odpowiednią temperaturę do spożycia

Wady:

• Duża ilość cukru
• Mała ilość owoców

Co na to ekspert?
mgr Alicja Hojda, dietetyk

Produkty mleczne są istotnym źródłem wapnia w diecie małego dziecka. Schemat żywienia niemowląt zaleca podawanie przetworów z mleka krowiego (jogurty, twarożki) od 11 miesiąca życia. Powinny to być produkty naturalne, bez konserwantów, sztucznych barwników i z jak najmniejszą ilością cukru.

Producent natomiast zaleca podawanie Jogurciku Malucha już po 6 miesiącu życia. Wszystkie jego składniki są wprawdzie bezpieczne dla dziecka, jednakże zalecam sporadyczne podawanie tego typu produktów niemowlętom. Wprawdzie zawiera on mniej cukru niż podobne deserki mleczno-owocowe, ale w dalszym ciągu ilość ta jest dosyć duża (2 łyżeczki w jednym kubeczku), co przyzwyczaja dziecko do słodkiego smaku. Trzeba zwrócić uwagę również na fakt, że Jogurcik Malucha nie jest „prawdziwym” jogurtem. W procesie pasteryzacji został on pozbawiony korzystnych bakterii jogurtowych (probiotycznych).

Z uwagi na wysoką zawartość wapnia produkt ten może być istotnym uzupełnieniem diety małego dziecka w ten pierwiastek, zwłaszcza przy niewystarczającym spożyciu mleka.

Dozwolony od 7. miesiąca życia. Niedozwolony dla dzieci z alergią na białka mleka krowiego. Może być spożywany przez dzieci będące na diecie bezglutenowej.

Generalna ocena w skali 1-5
4

Zapraszamy wszystkie Mamy do nadsyłania nazw produktów, które warto wziąć pod lupę. Zanalizujemy zarówno te sprawdzone, jak i niesprawdzone w kuchni, przedstawimy ich wartość odżywczą, zastosowanie i rekomendację dietetyczną.


Przeczytaj także:

Tradycyjne masło fińskie w pełni naturalne
Powidła śliwkowe węgierkowe marki Łowicz
Jogurt naturalny probiotyczny marki Jana
Sportina Active marki Obst
Serek bieluch

Zobacz także:

Kategorie

Sklep przepisy-dla-dzieci.pl