banner

Analiza herbatki BoboVita z jabłka i melisy po 4. miesiącu

Autor: Alicja Hojda

Witam, jestem mamą 8-miesięcznego chłopca. Od piątego miesiąca, gdy zaczęłam rozszerzać dietę synka korzystam z Pani strony. Sama gotuję dla niego obiadki na parze wg zamieszczonych tu przepisów. Dziecko jest karmione piersią dodatkowo je warzywa z mięsem lub rybą, musy jabłkowe, kaszki. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad dodatkowymi napojami dla dziecka i przekąskami (czasem daję zwykłe "tradycyjne" chrupki kukurydziane). Dlatego bardzo proszę o analizę produktów Bobovity - herbatek dla niemowląt, ciasteczek chrupaczków i jogurcików. W kolejnych tygodniach na stronie zostaną zamieszczone analizy pozostałych produktów.

Nazwa produktu:
Herbatka BoboVita z jabłka i melisy po 4. miesiącu

Podstawowe informacje:
Kategoria: herbatka
Producent: Nutricia Polska
Opakowanie: 200 g

Skład: dekstroza, maltodekstryna, ekstrakty (1,5%) z: melisy, palczatki cytrynowej, kopru włoskiego, słodu z jęczmienia, rumianku, mięty pieprzowej, anyżu i tymianku, naturalny aromat jabłkowy (0,2%), proszek jabłkowy (0,1%), kwas cytrynowy-regulator kwasowości.

Wartość odżywcza:

Kcal
386 kcal/100g produktu

Białko
<0,1 g/100g produktu

Węglowodany
96,4 g/100g produktu

Tłuszcz
<0,1 g/100g produktu

Zalety

• Ładne opakowanie
• Dzieci je lubią
• Łatwe w przygotowaniu
• Dostępne w wielu wariantach smakowych
• Bez konserwantów i sztucznych barwników

Wady

• Bardzo słodkie i przyzwyczajamy dziecko do słodkich napojów od małego

Co na to ekspert?
mgr Alicja Hojda, dietetyk

Skład herbatki z jabłka i melisy Bobovita to prawie w całości cukier. Oznacza to , że 100 ml napoju przygotowanego wg przepisu na opakowaniu odpowiada jednej łyżeczce cukru. Z tego względu produkt ten powinien być podawany dzieciom niezbyt często, jedynie w ramach posiłku. Popijanie słodzonych napojów pomiędzy posiłkami zaburza apetyt dziecka, może prowadzić też do nadmiernego przybierania na wadze, a także być przyczyną próchnicy zębów. O tym ostatnim na szczęście producent poucza na etykiecie herbatki i podaje wskazówki jak bezpiecznie podawać dziecku napój.

Produkt jest przeznaczony dla niemowląt, więc w świetle prawa musi spełnić wszystkie normy bezpieczeństwa ściśle określone dla tej grupy produktów spożywczych. Podawany rozsądnie może być ciekawym urozmaiceniem diety niemowlęcia i małego dziecka. Jednakże nie jest to niezbędny element diety, można z niego całkowicie zrezygnować na rzecz zdrowszych, niesłodzonych napojów.

Zdecydowanie polecam nauczenie dziecka, że do zaspokojenia pragnienia najlepsza jest zwykła woda. Dużo lepszym niż granulowana herbatka rozwiązaniem dla małych dzieci jest też samodzielne przyrządzanie herbatek owocowo-ziołowych i ewentualne dosładzanie ich kontrolowaną ilością cukru bądź miodu.

Generalna ocena w skali 1-5

3


Zapraszamy wszystkie Mamy do nadsyłania nazw produktów, które warto wziąć pod lupę. Zanalizujemy zarówno te sprawdzone, jak i niesprawdzone w kuchni, przedstawimy ich wartość odżywczą, zastosowanie i rekomendację dietetyczną.


Przeczytaj także:

Powidła śliwkowe węgierkowe marki Łowicz
Jogurt naturalny probiotyczny marki Jana
Sportina Active marki Obst

Zobacz także:

Kategorie

Sklep przepisy-dla-dzieci.pl