banner

Posiłek dla malucha przed wyjściem do przedszkola

Autor: Agnieszka Daria Kula

Mam pytanie jak przekonać dziecko do jedzenia śniadań. Syn przed przedszkolem nie ma ochoty nic zjeść. Zaprowadzam go na 7.10 a śniadanie dopiero o 9. Czy bardzo mu szkodzę nie zmuszając nawet do szklanki mleka? Niestety synek od razu ma odruch wymiotny. Pozdrawiam Natalia.

Wiele dzieci nie jest w stanie nic zjeść zaraz po przebudzeniu i pierwszy posiłek jedzą w przedszkolu. Oczywiście najlepiej byłoby, żeby przed wyjściem z domu dziecko zjadło małe śniadanie, np. kaszkę lub płatki na mleku czy z dodatkiem jogurtu i owoców, kanapkę z ciemnym pieczywem, twarożkiem/pieczonym mięsem/rybą i warzywami, jajecznicę, tost, itp.

Czasem zdarza się, że dziecko odmawia jedzenia, ponieważ czas od wstania z łóżka do śniadania jest zbyt krótki. Zazwyczaj rano rodzice nie mają zbyt wiele czasu i zależy im, żeby dziecko zjadło jak najszybciej posiłek. Kończy się to poganianiem zaspanego jeszcze malucha, a to niestety przynosi efekt odwrotny do zamierzonego.

Odradzam na pewno zmuszanie do jedzenia. Raczej proponowałabym podać synkowi lekką kolację, bez wieczornego podjadania i być może wtedy chętniej z rana zje chociaż niewielkie śniadanie, najlepiej w towarzystwie rodziców.

mgr Agnieszka Daria Kula
Dietetyk

Przeczytaj także: Zdrowa dieta dla trzylatka

Zobacz także:

Kategorie

Pierwszy w Polsce kurs programowania dla dzieci, gdzie uczymy tworząc prawdziwe programy, a nie gry.
Sklep przepisy-dla-dzieci.pl
Pomysłowe prezenty dla dzieci. Sklep w Warszawie.