banner

Dieta z alergią na mleko i gluten

Autor: Alicja Hojda

Witam. Moje dziecko jest uczulone na białko mleka krowiego i gluten. Jest karmione piersią, ale próbuje przestawić je na Nutramigen. I tu jest problem. Córcia nie chce pić tego mleka, kaszki na tym mleku wypluwa. Jedyną kaszką jaką je to Sinlac. Co zrobić by ją zachęcić? Obawiam się, że jej dieta jest zbyt uboga. Proszę o radę.

Witam,

nie wiem w jakim wieku jest Pani dziecko, więc ciężko mi jest stwierdzić czy dieta jest wystarczająca czy może są w niej jakieś braki.

Sprawdzającym się sposobem na przyzwyczajenie niemowlęcia do picia Nutramigenu jest mieszanie go z własnym odciągniętym pokarmem (w przypadku karmienia piersią). Na początek mieszanki mlekozastępczej (już przyrządzonej, płynnej) dodajemy odrobinę, później stopniowo zwiększamy proporcję, tak, że w końcu dziecko dostaje sam Nutramigen. Dobrze jest te proporcje zwiększać co kilka dni, tak by dać dziecku czas do przyzwyczajenia się do nowego, delikatnie zmienionego smaku.

Jeśli rozpoczęliście już rozszerzanie diety, Nutramigen w niewielkich ilościach można dodawać do zupek jarzynowych, owoców i deserów.

Mieszanką mlekozastępczą dla dzieci uczulonych na białka mleka krowiego o nieco lepszym smaku niż Nutramigen jest Bebilon Pepti. Może warto skonsultować z lekarzem zmianę preparatu.

Sinlac jest kompletnym posiłkiem bezmlecznym i bezglutenowym, może stanowić urozmaicenie codziennej diety dziecka.

mgr Alicja Hojda
Dietetyk

Przeczytaj także: Żywienie 11 miesięcznego niemowlaka ze skazą białkową

Zobacz także:

Kategorie

Sklep przepisy-dla-dzieci.pl