banner

Słodycze dawać czy nie dawać dziecku?

Autor: Justyna Trojaczek

Moim zdaniem powinno się dawać, ale w małych i rozsądnych ilościach. Niemowlak nie potrzebuje czekolady, czy lizaków itp. Lepiej wybrać naturalne produkty, które są słodkie jak np. owoce, czy samemu upiec biszkopt.

Roczne i starsze dziecko powinno się nauczyć, kiedy można jeść słodycze i w jakich ilościach. Lizak czemu nie, ale raz na jakiś czas i najlepiej później dać dziecku do popicia wodę.

Słodycze mogą dać mnóstwo przyjemności i raz na jakiś czas praktycznie każdy ma ochotę na słodycze. To niewłaściwe proporcje, kształtowanie złych nawyków żywieniowych jest zła. Produkt zakazany bardziej przyciąga niż produkt dostępny.

Powinno wybierać się zdrowe słodkości. Jak czekoladę to taką z dużą zawartością kakao i bez zbędnych polepszaczy smakowych itp. Lepiej kupić raz na jakiś czas dobrą jakościową czekoladę niż często kupować np. produkt czekolado podobny, czy cukrowe cukierki.

Dobrym wyborem są także lody, czy sorbety najlepiej te zrobione w domu. Jak dziecko ma ochotę na coś słodkiego można zaproponować budyń, galaretkę czy choćby do picia kompot lub sok ze świeżo wyciśniętego owocu.

U nas słodycze Oskarowi daje mój mąż. Ja tylko pilnuje, aby dostawało po zjedzonym obiedzie i w rozsądnych ilościach.


Zobacz ulubione przepisy Oskara:
Deser a'la tiramisu
Racuszki z jabłkami
Galaretka jabłkowa z owocami

Zobacz także:

Kategorie

Pierwszy w Polsce kurs programowania dla dzieci, gdzie uczymy tworząc prawdziwe programy, a nie gry.
Sklep przepisy-dla-dzieci.pl
Pomysłowe prezenty dla dzieci. Sklep w Warszawie.