banner

Czy krewetki są dozwolone w diecie dwuletniego dziecka?

Autor: Aleksandra Kilen

Krewetki zaliczane są do grupy owoców morza. Skorupiaki te są popularne przede wszystkim w Japonii a także europejskich krajach śródziemnomorskich. W Polsce są raczej rzadko spożywane. Jednak z uwagi na coraz większe zainteresowanie egzotycznymi produktami nasuwa się pytanie, czy dzieci mogą bez przeszkód po nie sięgać.

Krewetki są przede wszystkim bogate w jod i pełnowartościowe białko. Ich kaloryczność a także zawartość tłuszczu jest względnie niska. Dodatkowo skorupiaki obfitują w mikroelementy (m.in. żelazo, cynk, miedź, fluor, selen, chrom i inne), a także witaminy z grupy B.

Mimo to z uwagi na alergizujące działanie owoców morza a także ryb nie zaleca się ich dzieciom poniżej 1 roku życia. U starszych dzieci produkty te powinny być wprowadzane po kolei, z uwagi na ryzyko wystąpienia alergii. Jeśli taka nie nastąpi możemy bez przeszkód podawać je dziecku. U dwulatka ryby i owoce morza są nie tylko polecane, ale i wskazane ze względu na ich wartościowy skład. Warto od małego uczyć swoją pociechę zdrowych nawyków żywieniowych i stosować urozmaicony jadłospis.

Aleksandra Kilen
Dietetyk


Przeczytaj także: Mój syn chce jeść surową cukinię czy mogę mu pozwolić?

Zobacz także:

Kategorie

Sklep przepisy-dla-dzieci.pl